| XxXxAlessiaXxX a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi dea alocatia?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă vrei alocaţia trebuie să vorbeşti cu părinţii tăi când sunt binedispuşi şi să le explici că ai nevoie de banii aceia pentru a-i folosi la şcoală şi în timpul liber.
Trebuie să le spui că nu îi vei cheltui aiurea pe prostii şi poate vor înţelege.
Convinge-i că eşti destul de mare ca să ai banii tăi de buzunar şi să nu fii nevoită să le ceri lor în fiecare zi.
Baftă!

| SatanaInIzmene a răspuns:

De ce? Ai ramas fara bani de tigari si ciko?

| byaanca a răspuns:

Spune-le ca o sa-ti folosesti bani cu cap, sau ca ai vrea sa cheltuiesti doar o parte, restul sa-i aduni si sa ii folosesti pentru nevoii, nu pentru chesti nefolositoare, dar tu vei face ce vrei cu bani deoare ce, daca iti cumperi ceva nefolositor [tigari, jucari, parfum(acestea le pot cumpara ei pentru tine)...etc]ei nu pot mai face nimic, dar eu iti sugerez sa nu iti cumperi prosti pe ei, SUNTEM IN CRIZA laughing LOL! Succes!

| sebastian01 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! spune-le ca ai nevoie de bani de alocatie ca sa-ti iei caiete,, carti! Lucruri de scoala! bafta! fundita?

| Georgescu_Radu_1997 a răspuns:

Spunele ca daca o sa iti dea alocatia nu o sa le mai ceri bani. Functioneaza si o sa iti dea si bani

| Miru_6901 a răspuns:

Pai ar trebui sa discuti cu ei si sa le spui ca ai crescut si ca ai si tu nevoile tale big grin. Poate ar merge si daca le-ai spune pe ce ai vrea sa ii cheltuiesti. Succes :*.