| KillAWolf a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi ia o pisica?

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Stiu cum e, eu vreau bichon maltese si parintii nu vor pentru ca, cica inghit par.In fine. Invita-i in oras, la un suc, sau cand aveti ocazia la o iesire in familie, explica-le ca asta iti doresti foarte mult si nu e chiar asa de periculos precum pare, ca multi oameni au si nu au murit... Daca esti singur la parinti, spune-le ca ai nevoie si tu de un " partener " si atunci cel mai potrivit ar fi o pisica. Sper sa reusesti! Te pup.

7 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Le poti promite ca vei avea mare grija de pisica ta, ca o vei iubi mult, demonstreaza-le ca esti responsabila si ca poti avea grija de o pisica.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Ii poti convinge foarte simplu.
In primul rand pisicile sunt jucause, curate, dragalase.
In al doilea rand pentru a avea un animal de casa trebuie doar sa ai putin timp, sa il hranesti si sa ai grija de el.
In al treilea rand eu una nu inteleg faza ca parinti nu te lasa sa ai un animal de companie.Eu una am, parintii ma lasa.Si eu nu am auzit pe nimeni sa imi spune sau sa ma intrebe de ce parinti lor nu ii lasa sa aiba o pisica. Voi acestia care aveti problema aceasta chiar sunteti culmea. Ce o fii asa de greu sa ai o mata in casa!?!
ps:Nu e deloc greu sa ai un animal de companie(poate sa fie pisica sau iguana)dar greu nu e.Important e sa iti placa animalele(ci nu sa le arunci pe strada dupa o zi ce le ai cumparat(doar pentru ca te ai plictisit de el)sau sa ii arunci pe sarmanii puii de animal(sa stiti ca s-a inventat sterilizarea).

| Nik a răspuns:

Pai aratale cativa copii intr-un film sau in realitate si le spui ca ai vrea sa fii si tu printre acei copii care deja au o piscinawinking crede-ma merge, Fundita?

| OanaPissy a răspuns:

In primul rand daca ai o camera trebuie sa o cureti si sa fie luna si bec.Stiu ca nu e placut pentru noi, cei mai tineri dar, poate functiona.
Propune-le asta parintilor.
Daca nu merge informeaza-te despre pisici si adreseaza-te parintilor cu,, stiati ca''. Aplica asta cam pentru o saptamana.
Dupa ce ai terminat cu primele etape vorbeste personal cu ei si spune-le ca esti responsabil sa ai grija de o viata si ca pentru un moment nu le vei mai cere nimic adica:mp3 sau din acestea mai scumpe.
Ar mai fi ceva:
Sa gasesti pisicute pe strada si sa le ingrijesti astfel incat parintii sa te vada.
SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune asa:dragi parinti am nevoie de un animal respectiv pentru tine o pisica si continui spunand:as vrea neaparat o pisica si doresc cu nerabdare una PAREREA voastra conteaza.promit ca voi fii foarte responsabil si va voi asculta mereu va iubesc si mai ganditi-va

| zizi000 a răspuns:

Incerci sa ai grija de un alt animal pe care il intalnesti in preajma lor(ai grija sa nu fie un caine care sa muste), aratandu. le ca esti destul de responsabil pentru a avea o pisica. Poti sa. i ademenesti facandu. le micul dejun la pat laughing
sper ca te.am ajutat. funditabig grinhappy

| lorena_7881 a răspuns:

Demonstreaza ca esti responsabila si poti sa ai grija de un animal
de exemplu ai grija de o planta cateva luni si artale parintilor tai ca stii cum sa te descurci cu un animal, succes!