| RegeleRasului a întrebat:

Cum iti aduci aminte unde ai pus un lucru?

Răspuns Câştigător
| Andaluza a răspuns:

Pai te gandesti ce ai facut cu acel lucru in ultima vreme si poate iti aduci aminte, la mine una functioneaza...Succes:* fundabig grin

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te gandesti inainte ce ai facut cu acel lucru si unde l-ai lasat.

| Danyelusha a răspuns:

Buna!
Poi incerci sa iti aduci aminte. Te pui intr-un loc si te gandesti unde ai fost sau pe unde ai umblat cu lucrul acela. Bunica mea mi-a spus ca daca nu gasesti ceva, sa intorci o cana cu susu-ul in jos si atunci il vei gasi, dar asta e o superstitie, desigur laughing.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| AlinaaAli a răspuns:

Incerci sa iti amintestilaughing
sau cauti dupa el pana ametesti!
eu de obicei ma pun pe pat sau undeva si incerc sa imi amintesc pe unde am fost cu el, sau ce am facut cu el inainte sa il pierd sau sa il pun undeva! si stau si ma gandesc si imi amintesc! incearca si tu!

| Deea a răspuns:

Offf, de cate ori imi pun intrebarea asta cand pierd cheile...nu ai ce sa faci, am citit aici sfaturi "incerci sa iti aduci aminte" laughing, n-ai ce face.

| stanly7 a răspuns:

Pune camere de luat vederi în cameră.
Nu o să mai pierzi lucruri.laughing

| torsi a răspuns:

Tot timpul il gasesti in ultimul loc in care l-ai cautat.winking

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! ☻
Te gândeşti bine ce ai făcut cu el ultima dată şi dacă nu îl găseşti va apărea când nici nu te aştepţi.
Baftă!

| lebek01 a răspuns:

Cauti in zadar si cand te plictisesti de cautat,vrei sa pleci, atunci iti iese la vedere, parca e facut sa fie asa.mie asa mi se intampla de cele mai multe ori...

| AIexandra a răspuns:

Il cauti in locul unde te astepti cel mai putin sa fie

| Cocooos a răspuns:

Mie mi se intampla un lucru ciudat: cand caut un lucru si nu il gasesc, ma enervez si imi iau altul... dupa putin timp il gasesc si pe ala pierdut!laughing))))