| anonim_4396 a întrebat:

Totul e trecator? Totul trece, uiti, si iti revii? Orice lucru, trece, si te face sa zambesti cand iti aduci aminte? sad

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde acum, daca te gandesti la lucrurile rele devii trista dar daca te gandesti la partea cea buna atunci vei zambi, chiar daca mai intampini momente triste trebuie sa faci posibilul sa mentii starea fericirii in activitate pentru ca asa ai parte doar de lucruri bune. http://idezvoltarepersonala.blogspot.com/......ctiei.html

| Toshima a răspuns (pentru mgtow):

Ai citit cartea secretul? ai vazut si filmul?

| mgtow a răspuns (pentru Toshima):

Cartea nu am citit-o dar am vazut documentarul secretului si am mai vazut altele sa ma lamuresc, am pus ideile in practica si dau roade de cand am devenit mai fericit si ma gandesc la chestii care imi fac bine se implinesc asa cum mi le doresc indiferent ca e criza eu stiu ca nu am de ce sa o duc rau in viata. Numai ca problema oamenilor e ca sunt prea realisti si cu realismul cred ca nu au parte de nimic ceea ce ii baga in probleme si haz de necaz. Oricine e optimist si se gandeste la chestii care nu le au, li se indeplinesc in timp.

| Toshima a răspuns (pentru mgtow):

Da,si oamenii de ce se concentreaza si vorbesc mai mult de toate nenorocirile si toate lucrurile rele din aceasta lumea de aceea ele sunt mai multe, de aceea se amplifica.si eu am avut mult de profitat de pe urma aceasta, dar am si pierdut pentru ca dupa ce am castigat stresul ca il voi pierde s-a adeverit.oh go onam invatat multe lucruri, iar viata celor care stiu secretul va fi perfectawinking

| mgtow a răspuns (pentru Toshima):

Asa si e, e important sa te gandesti la ce va fi in viitorul tau si cum iti stabilesti viata pentru ca asa si e, asa cum e vorba in dragoste sa zicem daca omul nu vrea atunci nu va avea si sfatul celorlalte persoane e in zadar, daca te gandesti ca o sa ai un loc de munca bun si salariu bun asa va fi indiferent de studiile pe care le are omul si asa mai departe, eu m-am gandit ca in curand voi ajunge sofer pe tir si uite in aprilie vin acasa fac scoala si apoi ma angajez chiar daca multi soferi nu gasesc pe tir eu stiu ca voi gasi pentru ca sunt optimist, cunosc si un om care ma va ajuta dar si fara ajutorul lui as gasi. (secretul e creierul nostru si ceea ce gandim devine realitate).

| Toshima a răspuns (pentru mgtow):

Da,am citit carteawinking.dar sa stii ca in carte nu e nimic in plus, e tot acelasi lucru, asa e si cartea doar ca e scris.stai sa-ti povestesc eu.am intalnit undeva o fata.mi-a placut enorm si tot ziceam in gand"voi fi iubitul... sau voi fi impreuna cu..." iar rezultatele nu au incetat sa apara.am ajuns acasa si am inceput sa vb cu ea pe mess.pana a doua zi am fost cu ea si nu mintwinkingnoi doi vom avea mai mult de castigat daca stim asta decat 10 oameni la un locwinking.cat timp vom pastra aceste credinti si aaceste ganduri, nimic nu ne poate impiedica in drumul spre perfectiunea "totala".tongue

| mgtow a răspuns (pentru Toshima):

Daca ea gandeste la fel ca tine si e de treaba atunci nu vei avea probleme.

| DrunkenRat a răspuns:

Este sanatos ca totul sa fie trecator, dupa cum ii spui tu. Este un fapt realizat de uitare, mai exact, neuronii pe care nu ii folosesti se duc naibii dupa o anumita perioada. Astfel, uiti lectia la romana/mate, uiti cum l-ai iubit la inceput pe x si uiti ce ai facut azi sau saptamana trecuta, ceea ce face sa para ca timpul trece mai repede. Este bine ca uitam, daca nu ar fi asa, am fii constant nervosi toata viata pe ceva individ de la gradinita care ne-a furat cariocile... si am iubii constant... 2-3-4 persoane. Consider ca e mai bine sa uiti ca i-ai dat lui xulescu de pe strada o moneda decat sa-ti amintesti ca te-ai facut de toata. in fata clasei.

| tinapapujik a răspuns:

Nu.depinde de lucrurile la care te gandesti... Poate te gandesti la un fost prieten cu care mai demult ai fost fericita iar acum cand te gandejti si iti amintesti te face sa te simti rau

| Toshima a răspuns:

Da,normal.nu stiu daca te face sa zambesti cand te gandesti la acel lucru(daca este rau)dar trece.iti vei reveni, primele luni sunt mai grele...happy

| Lalalalalala19 a răspuns:

Da, daca ai putina vointa.