| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a întrebat:

Cum obtin jetoane de dragon si monede dragon la Metin2?

15 răspunsuri:
| GicaBastanuCartierelor a răspuns:

Omule, o sa-ti dau eu un raspuns mai clar big grin
uite: monedele dragon le cumperi cu bani reali, incepem cu cel mai simplu mod big grin;
plata prin SmS: este cel mai usor mod de plata, dar si cel mia scump, dai la obtine monede dragon si sms si o sa-ti dea un nr de telefon u trimiti un sms la nr ala cu textu Game si cu inca un cod si apoi trebuie sa astepti sa primesti un sms de confirmare, costul pentru un sms este : 2. 10 euro=15 md ( monede dragon) acolo scrie 2. 61 euro, dar e un bug vizual, incepem cu alta modalitate de plata.winking
apel telefonic: pur si simplu suni la nr de telefon pe care ti-l da si scrie codu pe care ti-l da urmat de # apoi astepti 5-4 min pentru confirmare si gata ai primit monedele big grin ( costul aici este 5. 60 euro=55 monede si 10. 80euro=125 monede. (poti suna de pe telefonul mobil sau fix)
plata cu card: la plata cu cardul nu stiu straight face
Jetoanele de dragon le obtii cumparanf obiecte cu monede.
Ex: ai cumparat un obiect de 40 monede ai primit 40 jetoate.
Pentru mai multe informatii, uite id meu: alex_legacy_rko

| Geanny_Marius_1999 a răspuns (pentru GicaBastanuCartierelor):

Sall am incercat si nu se trimite codul scrie esuat dau mesaj la 1720 si codul cand il trimit scrie esuat si ni se trimite

| GicaBastanuCartierelor a răspuns:

Scuze, am facut o mica greseala, nu primesti pentru 5. 40 euro 55 md, ci 50 md... imi cer scuze pentru eroarestraight facewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.stai sa-ti zic cum sta treaba.in primul rand. cel mai simplu MD le faci orins sms.,. iar JD.cate MD cheltuiesti, atatea JD iti da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu badaranule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall iti zic eu ma ca astea nu stiu cum in primul rand prin sms sau prin card

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papap

| Sov95 a răspuns:

Le cumperi pe bani reali prin SMS sau cu cardul

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

aia cu cupoanele mersi

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Jetoane dragon doar daca cumperi ITM cu monede dragon! Sa nu mai mintiti.Da-mi funda!

| KrzF1NNaL a răspuns:

Http://monede-dragon-free.yolasite.com/ uite aici frate sper sa iti fie e mare folos :X

| Secerica a răspuns:

Http://monede-dragon-free-metin2ro.yolasite.com/? formI17PostFailed=true uite poti baga de aici gratis!

| alexanderbam a răspuns:

Monede Gratis sau chiar yang nu stiu cat va tine varianta asta... https://metin2romonedefreee.yolasite.com/

| Salciuan_Maria_1944 a răspuns:

Cum obtin jetoane dragom

Cum obtin jetoane dragon, Metin2

| Pichiu_Ancuta_1983 a răspuns:

Pai stiu la jetoane dragon
cand distrugi pietre de la 30 in sus iti da 50 jetoane dragon da fara magie sau cand faci misiuni de la gardianu acela de la 10 in sus