| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate o persoana sa nu mai puna totul la suflet si sa nu ii pese nimic (sau aproape nimic), ma refer, sa nu isi mai strice ziua din cauza unor persoana sau gafe facute.?

Răspuns Câştigător
| roxy1direction4ever a răspuns:

Esti om! Sigur ca si tu gresesi! Nu pune la suflet! Iar in privinta celorlalte persoane ce iti strica ziua...tu stii cine esti, ce faci, cum judeci, nu ii asculta pur si simplu. Nu toti oamenii sunt la fel, unii sunt buni, altii rai.Asta-i lumea, accept-o! Gandeste-te ca oricine iti spune orice nu te va deranja decat daca tu crezi in ceea ce spun, nu vei muri, lasa-i in pace!
Si eu eram asa pana cand i-am cuneoscup pe cei de la One Direction. Am invatat sa fii tu insuti de fiecare data, ca ei. Desi sunt persoane publice, nu le e usine sa spuna toate prostiile ce le trec prin minte.
In concluzie: Treci cu capul sus peste toate!

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Acea persoană trebuie să înveţe să gândească realist, să realizeze că nu merită absolut deloc să îşi ocupe mintea, să îşi consume energia şi timpul gândindu-se la un ignorant sau la cineva care îi doreşte răul.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Mereu va exista o persoană care să te critice. Dacă tot e aşa, de ce să îţi mai pese? este părerea nulă a unui om care se crede "perfect". încercă să fii mai relaxată, până la urmă opinia ta este prima! după care mai vin altele, bune sau rele.happy

| FlorinDGF a răspuns:

Fa ce fac si eu ignorai pe toti