| Pisw a întrebat:

Cum pot afla ce am fost intr-o viata anterioara?

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Http://www.clopotel.ro/......a-131.html

Bineinteles astfel de teste sunt orientative. Rezultatul nu este neaparat veridic. Mie mi-a iesit ca am fost un filozof egiptean :P

| Diiana232997 a răspuns:

Este un test http://www.clopotel.ro/......a-131.html si mai sunt di multe altele.bine dar nu iti garantez ca e adevarat mia mi-a iesit ca am fost o dansatoare roscata:D

| BeatriceKnowles a răspuns:

Cauta aici:
http://viata-anterioara.visele.ro/
dai jos. scrii data; luna; anul
insa rezultatul nu poate fi explicat.
Nu se stie insa daca este adevarat. Tu incearca.
Insa eu tot timpul am sentimentul de "Deja vu"
Deja vu-->>reprezinta un simt pe care il ai atunci cand mergi intr-un loc in care n-ai fost nicioadata si ai impresia ca ai mai fost/ca ai mai trait acolo. :)

| ela_8957 a răspuns:

In primul rand trebuie sa aflam daca exista viata anterioara...straight face

| petru a răspuns:

Simplu:
Inainte," Azi", sa fie, "Azi" a fost doar un posibil!
Deci ce este azi "Aievea" ieri era doar un posibil!
##
Eu sunt astazi find posibil ieri sau maine ca sa fiu!
Sunt c-am fot in ieri posibil maine pot iar ca sa fiu!
##
Vad, doar virgula desparte ce-am fost ieri ce sunt voi fi!
Toate ce-s sunt prin posibil si-n posibil pot a fi!""
##
Starile ce-s efemere, de gandesc, cred ca se trec!
Eu? Etern raman. Ca stare in ETERN stau, ma petrec!
##
Pot sa fiu si cum sunt astazi, pot sa fiu fara a fi,
Cum sunt (astazi intrupare, mane ne-ntrupat) Voi ramane si voi fi! ""
zice Aros din Milet.
eu, petru borodi/Cluj, il inteleg crezandu-l

| smileforme a răspuns:

Da search pe google "teste online"winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti pe net asa teste si vei vedea ca esti eu sunt unicorn.Sau pisica sau ciine sau vulpe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un caine creet mizerabillaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost printesa

| Lulupana1234 a răspuns:

Eu am intrat pe un site despre vise și am gasit și opțiunea de a verifica cine am fost, zicea ca am fost un cartograf, astrolog sau astronom și am trăit în anul 300 în Ucraina și mie chiar imi place sa studiază cerul, stelele, constelațiile, etc.il caut și iti dau link

| Iulia_Simion_1976 a răspuns:

Vreau sa aflu ce am fost intr-o viata anterioara

| msarya a răspuns:

Si eu as vrea sa aflu mai multe despre reancarnare... ceea ce stiu sigur e ca exista o viata anterioara sau chiar mai multe, de aici vine si senzatia de deja vu.Am citit cate ceva dar nu indeajuns sa dau o definitie concreta, daca ne inchidem in camere obscure nu vom vedea nici viata asta, ce sa mai vb de altele, deci sfatul meu e sa cautam raspunsuri...

| Stanciu_Niko_1987 a răspuns:

Cine am fost in viata anterioara