| loveusa a întrebat:

Cum pot merge mai repede in Canada : cu viza, green Card Canada?

Răspuns Câştigător
| walt a răspuns:

Depinde unde vrei sa te duci.
In colonia engleza: partea de Est (Toronto) - procesul e ca in US.
In colonia franceza: partea de Vest (Quebec) - putin mai complicat.
In ambele cazuri trebuie sa arati ca poti sa te intretii (bani in banca, 1 an de alergat dupa dosare, medicale foarte scumpe).
Ultima varianta ar fi Alaska. Aia te platesc sa te duci acolo. Au nevoie de populatie. Cauta pe net ca sigur gasesti si e si destul de usor din cate stiam. Maxim 1 an.

| loveusa explică (pentru walt):

Alaska e SUA as vrea si in Toronto dar mai mult in Quebec deoarece imi place mai mult si am rude acolo

| walt a răspuns (pentru loveusa):

Mult mai bine pentru tine. Iti fac o chemare si vezi de acolo ce faci. Si-asa vine acum vara laughing

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca erai pasionat de USA...acuma Canada?laughing

| loveusa explică (pentru anonim_4396):

Ambele

| anonim_4396 a răspuns (pentru loveusa):

Ai planuri mari vad...hee hee

| AleXzpm a răspuns:

Zburatul este singura varianta, nu ai cum sa mergi pana in canada

| anonim_4396 a răspuns (pentru AleXzpm):

laughing)