| St3fanuTz a întrebat:

Cum pot pune muzica pe iPhone? Cum pot folosi iTunes pentru a pune melodii pe el?

Răspuns Câştigător
| Tobiii a răspuns:

1. Se conecteaza iPhone-ul la calculator prin cablul venit in pachet
2. Se deschide programul.(In cazul in care la deschidere iTunes-ul iti spune ca a gasit o versiune noua de firmware pentru telefonul vostru, e de preferat sa-i spui sa o lase pe alta data, iar tu sa-ti vezi de treaba in continuare.)
3. La doar cateva secunde de la deschidere, iTunes va detecta iPhone-ul si o sa-l gasesti sub categoriile Library si Store, intr-una noua numita Devices. Sub Devices unde va aparea iPhone-ul o sa gasesti si o categorie numita Playlists, categorie cu care o sa ai treaba mai tarziu.
4. De aici totul e simplu, mergi sus la Library si faci click pe "Music", in fereastra mare din dreapta trebuie sa tragi, prin metoda drag & drop, muzica din calculatorul tau in iTunes.
5. Dupa ce piesele sunt stocate, fa click mai jos, pe iPhone si ii dai Sync din partea dreapta-jos a ecranului sau facand click-dreapta pe numele acestuia. Dupa sincronizare, continutul folderului Music din iTunes va fi acelasi cu continutul folderului Music de pe iPhone. Este de recomandat sa folosesti un singur calculator pentru sincronizare, pentru ca daca legi iPhone-ul la un alt calculator, iTunes-ul va sterge tot din iPhone la prima sincronizare. :-s