| Dima_5820 a întrebat:

Cum pot sa fac restart la windows xp?
nu la calculator ci la windows casa mearga mai bine
eu am auzit ca daca faci restart la windows apoi el ramine nou ca si cind l-ai cumparat nou din magazin deci cum as putea safac restart la windows?

3 răspunsuri:
| dalea a răspuns:

In mod sigur te referi la "restore" sau restabilire sistem, care presupune revenirea sistemului de operare la o data cat mai apropiata de instalarea sa si astfel se elimina unele probleme care au aparut intre timp.Aceasta se face simplu :Start\programe\accesorii\instrumente de sistem\restabilire sistem.

| Mihai_Lucian_1999 a răspuns (pentru dalea):

Si daca nu am asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cd-ul original cu licenta la pornirea pc-ului cand intra biosul tastezi rapid an functie de marca de pc f11 sau delete sau esc sau f8 si reformatezi pc-ul doar ca trebuie sa stii engleza si sa citesti atent, cel mai bine e sa apelezi la un tehnic