| userul7200 a întrebat:

Daca am Windows 8 pe CD(Original,cumparat din magazin) si am instalat la cineva in calculator, mai merge sa instalez inca odata pe alt calculator?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Potrivit EULA Microsoft nu. Microsoft nu permite instalara windows numai pe un singur calculator o singură dată, asta ca să fie legal.Deci vrei legal trebuie ori o licență oem ca sa poți instala pe mai multe pc-uri ori să cumperi altul.Succes

1 răspuns:
| vrelian a răspuns:

Poti instala pe cite calculatoare vrei tu pe un milion chiar.singura problema este ca dupa o luna or sa blocheze acel milion de calc ce leai instalat windowsul.de ce? pentru ca acel cd cu windows are o licenta are un KEY si tu pui acel key la fiecare calc in parte, insa doar pe unul singur il vei inregistra.ca urmare Microsoft deja primeste ca acel key a fost inregistrat deja poe un calc si nu mai permite inregistrarea altui calc cu acelasi key.dar de instalat poti instala fara probleme.nu te lua dupa cei care spune ca nu.de ex poti sa instalezi windowsul ala ce tu spui, o sa iti ceara key-ul il pui, insa dupa instalare dezactivezi automatic update si debifezi automatic registration, cu alte cuvinte nu il inregistrezi.si stai cu el asa ca functioneaza f bine. pina cind? nu stiu ca si eu am la fel si o sa vad dupa o luna ce or sa imi faca.deocamdata nu s-a scos un axctivator permanent pentru windows 8. dar cind or sa faca atunci o sa fie simplu.chiar de aio pus acel key si nu ai inregistrat cind por sa iasa un activator instalezi acel activator si gata o sa ai un windows 8 genuine.cam asa sta treaba. sper ca ai inteles ceva din ce am batut eu cimpii.iar daca vrei sa raspund strict la intgrebare raspunsul este DA.asta este raspunsul corect nu cel pe care tu l-ai ales ca fiind cistigator.iti spun asta asa pentru tine sa stii sa ai idee.numai bine