| asy25 a întrebat:

Cum pot sa invat sa scriu la tastatura fara sa ma uit la ea si fara un program anume?

Răspuns Câştigător
| KlaraWeiss a răspuns:

Fara un program nu prea cred ca poti, fara a exersa. Eu am folosit Word (poti folosi si WordPad). Pur si simplu mi-am ales un roman care mi-a placut si in fiecare zi copiam din el. Pana la urma inveti unde e fiecare tasta.

8 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Iti trebuie antrenament. Bafta!

| KirigayaKirito a răspuns:

laughingciudata intrebare, eu nu am probleme sa scriu la ea fara sa ma uit.pur si simplu scrie mult si o sa memorezi tot(reflex neconditionat laughing ). oricum nu stiu pentru ce vrei asa ceva ca oricum nu o sa stie nimeni ce ''super-putere'' ai tu si chiar nu te ajuta cu nimic! oricum bafta!

| nosferatu15 a răspuns:

Scriind cat mai des si cat mai mult.

| GabyAdicaEu a răspuns:

Pai efectiv din instinct, daca o folosesti mult, o memorezi, eu reusesc foarte usor cu toate ca de 4-5 tot scriu la ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Eu inainte scriam foarte incet apoi am inceput sa vorbesc mult pe messenger si in 1-2 luni am reusit sa scriu foarte repede si fara sa ma uit la butoane.Altadata cand era seara stingeam lumina sa vad cat de repede scriu (sa nu pot vedea literele de la tastatura nici daca incerc) si chiar nu am facut multe greseli.Asta e si cand te uiti mai faci greseli.Successs!winking

| lavu16 a răspuns:

Simplu super simplu tu nai auzit de exersat?!?!?

| gabtytza a răspuns:

Scrie-ti toata tastatura pe o foaie si nu te uita pe tastatura lipesto pe ercran eu asa m-am invatat
dar cum pot pune intrebari pe TPU?

| Vitalie_Drugalea_1994 a răspuns:

Uite aici TypeFaster