| MinnieRawr a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii sa ma duca la lectii de dans? pentru ca chiar sambata incep cursurile si nici nu trebuie sa merg cu masina deoarece se fac la o sala de langa scl.pls help!
funda.

4 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Le spui ca iti va da diploma daca performezi (colegul meu a primit) si ca nu ti va da bani de buzunar decat o data pe saptamana, putin.
(alceva nu este)

Pa, pa!

| Beibii a răspuns:

Depinde si de firea lorhee hee
daca sunt persoane care atunci cand spun 'nu', atunci asa ramane, nu prea ai ce face,happy dar daca nu, explica-le ca te intereseaza dansull, ti-ar place sa incerci, si fa-le clar ca n-o sa neglijezi scoala, pentru ca sigur de-asta sunt ingrijorati.
le poti spunehee hee ca te faci mai cuminte, sau orice-ti cer. spune-le ca pot pune conditii happy
succes:*
fundita?batting eyelashes

| St3fa a răspuns:

Simplu!:
Mama, tata ma plictsesc as vrea si eu niste lectii de dans caci nu me-ar strica!(spui datele de patricipate adica:cand incepe, cat platesi etc)Si daca nu o sa ma lasati sa-mi indeplinesc visul veti regreta mai incolo.Va veti intreba de ce nu am lasa-o sa mearga?

Sper ca ti-am fost de ajutor!
O zii placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga bacsy, am fost in aceeasi situati si uit cum faci, dar intai am o intrebare? i-ai intrebat si au zis ca nu te lasa? in primul rand le spui asa : este visul meu, imi place foarte mult sa dansez si chiar vreau sa merg acolo. Cel mai frumos lucru pe care un om il poate face e sa faca ceea ce doreste si ceea ce ii place. Va rog sa ma alasati.Transportul nu e o problema, nici timpul, pentru ca e aproape.Va rog sa ma lasati si promit ca o sa iau note mai bune( asta daca nu iei) fundita plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz happy happy happy