| TheXX a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa ma duca la un psiholog?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Poti sa suni la telefonul copilului 116111, este un numar gratuit si raspund psihologi la telefon care vorbesc cu tine, poate te pot ajuta ei cu problema pe care o ai, iti pot spune daca ai nevoie de mai multe sedinte la un psiholog sau cu un sfat bun cum sa-i convingi pe parinti sa te duca la psiholog. poti suna zilnic intre orele 8. 00-24. 00

4 răspunsuri:
| Diia94 a răspuns:

Stii ca si eu vreau sa vb cu unul? Adica stiu ca te linisteste, si e altfel..nuj sa explic

| SaraJ a răspuns:

Hello! Poti simplifica lucrurile. Nu ai un psiholog la tine in scoala/liceu? Te poti duce la el. E fara plata si alte chestii. Desigur, daca nu esti majora, va trebui sa semneze si ei o hartie dar e mai simplu asa. Pur si simplu spune-le ca simti nevoia sa discuti cu cineva specializat despre niste lucruri. Bafta

| Gur1tza a răspuns:

Nu e neaparat nevoie sa te duci cu parinti. poti sa te duci si singurabig grin

| YoDeea99 a răspuns:

Eu zis sa le demonstezi ca ai avea nevoie. Nu stiu, fa-te ca plangi din chestii neimportante. Chiar nu stiu, incearca daca vrei.