| Rallu a întrebat:

Cum pot sa scriu a dar cu caciulita deasupra, t cu virgulita dedesubt, etc Intelegeti ce vreau sa spun?

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Pai trebuie sa ai program

ia-l de aici www.diacritice.ro il scoti in pc siti si explica cum sal instalezi si sal setezi cu diacritice :*

4 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Seteaza tastatura pe romana! Daca nu, deschide un document word si da la insert, la symbol si cauti diacriticele, le inserezi si apoi le copiezi.

| ionut1980 a răspuns:

Apesi Alt+Shift apoi gasesti aceste litere ( diacritice ) pe tastele cu semne de punctuatie de langa tasta Enter.

| larousee a răspuns:

Apasa shift+alt pe tastatura

| BlueBubble a răspuns:

ă â î ţ ş