| miriammiki a întrebat:

Cum pot sa trec un document cu extensia docx in doc? Urgent!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Il deschizi cu office 2007 sau 2010, deoarece cu unul din astea a fost facut si la salvare alegi
Save as... Word 97-2000 Document.

| miriammiki explică (pentru horia2012):

Eu am 2003...

| horia2012 a răspuns (pentru miriammiki):

Direct nu poti. Office 2003 nu deschide. docx
Du-te ai si urmeaza pasii:
http://www.convertfiles.com/convert/document/DOCX-to-DOC.html
1. la Chose local File click "browse"
te duci in calculatorul tau acolo unde ai documentul. docx
(ar fi mai bine sa-l ai pe Desktop (ecran).Ti-e mai usor.
2. la Output format, alegi MS Word 97/200/XP
3. click "convert"
el incepe sa lucreza si dupa ce termina, in ecranul verde
iti da un link de unde poti descarca documentul transformat.
E usor. Bafta

| mixxjim a răspuns:

Aici, e online si gratuit, incarci documentul dox de unde-l ai si ei iti fac conversia si o salvezi in calculator http://www.doc.investintech.com/

| Kr5 a răspuns:

Incearca sa ii dai open cu notepad dupa ce se deschide dai sus la notepat file save as si dupa la nume fisier vei scrie numelefisierului.doc vezi daca iti merge

| miriammiki explică (pentru Kr5):

Nu merge sad...merci oricum