| georgianna a întrebat:

Cum fac sa citesc un document cu extensia docx(2007)daca am Office 2003? Un program bun de convertire stiti? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mcvlad a răspuns:

Downloadezi pack-ul acesta de aici, il instalezi, iar apoi nu vei mai avea probleme :
http://www.microsoft.com/......tails.aspx

3 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Exista un compatibility pack care il instalezi impreuna cu word 2003 si astfel reusesti sa-l faci sa-ti citeasca si. docx cauta-l pe microsoft.com sigur il gasesti.

| Catalion a răspuns:

Pai eu am pastrat cateva documente din acelea cand am avut office 2007 si cand am instalat office 2003 ( ca mi se pare mai familiara versinea aia ) au putut fi deschise bineinteles. Nu stiu cum e la tine dar logic ar trebui sa mearga sa le deschizi indiferent daca au fost create candva cu office 2007 si acum le deschizi cu office 2003. Ar trebuii sa se asocieze automat cu acel fisier. Daca nu, atunci fa dublu click pe document si alege ( daca apare ) a doua optiune care spune in engleza sa alegi tu un program din calculatorul tau ca sa deschida acel document. Tu alege sa-l deschizi cu word.

| warwara a răspuns:

Eu le schimb extensia cu total commander 7...sau trimite-l cuiva care are 2007 sa ti-l salveze in format. doc