| SpectralSong a întrebat:

Cum pot sa vorbesc engleza cu accent britanic? sau rusesc? funda:*

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

E destul de simplu.
Poţi încerca să urmăreşti câteva filme cu actori britanici, de exemplu, iar apoi să încerci să-i imiţi.
La fel şi cu accentul rusesc. Dacă observi, ruşii pun accent pe R(şi nu doar) când vorbesc, indiferent de limbă.

4 răspunsuri:
| OmulCareStieCeFace a răspuns:

O sa sune ca o engleza de balta fiecare limba are accentul ei nu trebuie sa le combini

| DushulRece a răspuns:

Iti bagi o pruna in gura!

| Adryanna2000 a răspuns:

Accentul britanic e foarte asemanator cu accentul francez (se vorbeste pe nas).

| Costi_jose_1991 a răspuns:

Poti sa traduci pe google sau sa o inveti