| Purelife a întrebat:

Stiti cum pot vorbi engleza cu accent britanic? Du funda!

Răspuns Câştigător
| CrYstally a răspuns:

Incearca sa nu pronunti R-ul, eu iubesc engleza dar accentul britanic delocbig grincauta pe net emisiuni, interviuri orice in care se vorbeste cu accent britanic si daca chiar vrei sa inveti "engleza britanica" iti recomand niste meditatiilaughing

2 răspunsuri:
| Gabitech a răspuns:

Iti iei un translator de pe internet chiar si google de exemplu si la limba engleza ai mai multe optiuni "english english, english american etc." alegi english...british si pronunti pana inveti cuvintele dupa el

| BloodyDagger a răspuns:

Buna. imi place mult accentul britanic. mi se pare amuzant. nu sunt vreo experta sau ceva de genul asta, dar cineva mi-a spus ca trebuie sa rostim cuvintele in asa fel incat sa se auda fiecare sunet al fiecarei liere. ca de exemplu, citim yes si nu yeah. si litera "r" sa nu se prea auda. sper ca te-am ajutat. funda?big grin