| laur1OOOGB a întrebat:

Cum pot scapa de sughit, sughit de vreo jumat de ora?

Răspuns Câştigător
| キョロちゃん a răspuns:

1.iti tii respiratia cateva secunde(la mine functioneaza)
2.bei apa ( de cate ori am incercat nu prea a mers, dar eu zic sa incerci)
3.roaga pe cineva sa te sperie (am auzit ca merge uneori)
Sau daca niciuna din aceste metode nu functioneaza, incearca sa nu te mai gandesti la sughit si cu siguranta o sa-ti treacawinking

Sper c-am ajutat.winking

16 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Cu o lingură de zahăr trece imediat!

| Anaeli a răspuns:

Bea zeama de lamaie amestecata cu putina apa.

| Flaviius87 a răspuns:

1.Bea un pahar de apa indulcită cu zahăr
2. Mănâncă 2-3 lingurițe de zahăr sau miere
3. Ține-ți respirația câteva secunde
4. Gândește-te profund la ceva extrem de serios din viața ta.

| Maddalinapunct a răspuns:

Bea invers din cana adica te apleci in fata (pozitia capralaughing) si bei de pe cealalta parte a paharului. sau tineti respiratia cateva secunde.mie imi merge intotdeauna dac beau apa inversbig grin bafta.

| BiaRawr a răspuns:

Stii, eu una incep sa cred ca sughitul iti trece cand vrea el, nu cand incerci tu sa-l opresti laughing

| BiuLR a răspuns:

Ia o lingurita de zahar cu apa. tinete de nas si nu respira cateva secunde.

| FataOreo a răspuns:

Baga mainile in apa rece sau ciupeste-te de lobul urechii! fundita?

| lplostonyou a răspuns:

Bea apa si casca gura happy

| passenger a răspuns:

Vezi ca asta era primul pas catre infarct! Bea apa, mananca ceva, sau tine-ti respiratia! La mine trece imediat dupa ce bag un dumicat de paine in gura.
PS: Metoda cu speriatul nu merge oh go on

| alex_1645 a răspuns:

Tineti respiratia si bea multa apa. Osa te ajuta big grin

| sanda_9766 a răspuns:

Bea apa

| albatavlad a răspuns:

Mai asteapta jumate de orawinking
si scapi happy

| AndreiLOOL a răspuns:

Ia zahar, bea ceva daca ai ia niste unt de arahide si daca nu merg toate astea roaga pe cineva sa te sperie tare de tot big grin

| DeeaRaawr a răspuns:

Tine.ti respiratialaughinglaughing sau pune pe cineva sa te sperielaughing

| paula_8561 a răspuns:

Pai...incearca sa bei apa cu inghitituri mici sau tine-ti respiratiawinking

| Dianamaria291923 a răspuns:

Tine-ti respiratia in timp ce bei o cana de apahappy sper ca te-am ajutat