| Hyora a întrebat:

Buna TPU happy. Am o intrebare big grin cum poti scapa de sughit?batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teodoramariad a răspuns:

-bea apa rece
-tineti respiratia
-pune pe cineva sa te sperie
-inghite zeama de lamaie
-apasa in fata buzei de sus tare ( nici exagerat laughinglaughing )
-acoperete cu ceva mai gros
-tine o lingura\furculita pe nas
-astupati urechile
-pune-ti maine in apa rece
-inghite in sec

SPER CA-TI AJUNGwinking... DACA ITI PLACE CA TIAM DAT SI DACA FUNCTIONEAZA Funda TE ROG! OK SPER CA TE-AM AJUTATwinking

17 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Apasa pe buric, asa a zis profa de geografie laughing.

| Hyora explică (pentru măcheamăăăî):

laughing

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Hyora):

Tin sa mentionez ca era mai ciudata profa, asa ca nu incerca, poate paesti ceva din cauza mea.Ai grija!rolling on the floor

| BEmanuel87 a răspuns (pentru măcheamăăăî):

De fapt profa aia a ta nu e char asa proasta cum crezi. Doar ca s-a dus 15 cm mai jos decat trebuia. Plexul solar ar fi cam la 15 cm distanta de buric.

| măcheamăăăî a răspuns (pentru BEmanuel87):

Da nu o cred prosta, iti dai sema, daca a ajuns profesoara..nah.Am zis doar ce a zis ea si tocmai am aflat ca raspun sul corect era cu 15 cm distanta de buric.tongue

| măcheamăăăî a răspuns:

Aaa si apropo : ti-a trecut sughitul?laughing

| Hyora explică (pentru măcheamăăăî):

Da dar cum o cheama pe profa? big grin

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Hyora):

Habar nu stiu thinking

| Carton a răspuns:

Bei apa sau iti ti respiratia cat mai mult posibil. laughing)) Cica

| Robieski a răspuns:

1.Bei apa
2.Iti ti respiratia
3.Mananci gheata/zapada (garantat)
4. Te sepri

| DyaLove a răspuns:

Bea apa.

| BEmanuel87 a răspuns:

Iti tii respiratia 20 de secunde - timp in care te apesi cu doua degete in plexul solar - plexul solar il gasesti daca mergi de-a lungul sternului (osul ala de pe mijlocul pieptului). E imediat dupa terminarea osului respectiv. In mod normal iti trece.

| AnaCristinaN a răspuns:

1.Bei apa
2.Iti ti respiratia pentru 20 de secunde
3.Bei zeama de lamaie
4.Sa te sperie cineva(dar nici foarte rau).

| Innocentgirllove a răspuns:

Bei apa
Te sperii
Mananci zahar inghetata
Inteapa-ti lobul urechii
Tine-ti respiratia

| teodoramariad a răspuns (pentru Innocentgirllove):

-bea apa rece
-tineti respiratia
-pune pe cineva sa te sperie
-inghite zeama de lamaie
-apasa in fata buzei de sus tare ( nici exagerat laughinglaughing )
-acoperete cu ceva mai gros
-tine o lingura\furculita pe nas
-astupati urechile
-pune-ti maine in apa rece
-inghite in sec

SPER CA-TI AJUNGwinking... DACA ITI PLACE CA TIAM DAT SI DACA FUNCTIONEAZA Funda TE ROG! OK SPER CA TE-AM AJUTATwinking

| myelys a răspuns:

1. Bea apa din prtea cealalta a paharuli,
2. mangaiete pem burta cu o mana in timp ce te bati in cap cu cealalta si in acelasi timp sari intr-un picior (rotindu-te) de sapte ori
3. tii o lingura pe nas timp de 30 secunde
4. iti pui ceva gros pe tine
5. speriete de cineva/ceva
6. mananca zahar cubic (tos)
7. pune in tricou (pe spate) gheata

| AnnLy a răspuns:

De fapt poti incerca sa bei apa si apoi sa te odihnesti vreo 5 min si iti va trece cu siguranta!

| Andradaalina a răspuns:

1 Tineti respiratie mai mult de 30 sec
2 Bea apa
3 Pune pe cineva sa te sperie