| EvangelineDS a întrebat:

Cum poti scapa de sentimentul ca esti urmarit?

7 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la asta.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| ProjectJackpot a răspuns:

Te urci pe acoperisul unui bloc cu un Dragunov si ii tragi un glonte-ncap urmaritorului. Happy end.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

E foarte simplu. O sa-ti dau un exemplu: prietena mea (14 ani) afost urmarita de un nebun (20 de ani )...cand a vazut ca o urmarea (si-a dat seama de asta cand a vazut ca unde mergea ea, mergea si el; daca ea se oprea se oprea si el). Ea s-a enervat, a luat un bolovan de jos si i-a spus: Ce vrei ma?! Mergi la mama ta acasa! Si ala cum statea prost cu gandirea s-a speriat si a luat-o la fuga rolling on the floor)).Am avut si eu o experienta cu dementul ala doar ca eu am luat un harag cu mine laughing).Nu arata frica de cel care te urmareste. Chiar daca iti este frica nu o lasa sa te doboare. Cel mai bine e sa te gandesti la altceva sau sa iti pui castile in urechi sa asculti muzica, dar daca simti ca sigur te urmareste cineva si simti ca se apropie foarte mult de tine, riposteaza chiar daca nu este cea mai buna alegere. Nu poti sa-l lasi pe cel care te urmareste sa-ti faca vreun rau. In cel mai rau caz poti sa suni la politie si sa o iei la fuga (aici depinde si de cat te tin picioarele). Ai de ales : sa nu iei in seama, sa ripostezi, sa fugi si sa suni la politie sau pe cineva din familia ta ( de preferat tatal laughing). Sper ca te-am ajutat.

| SmekerasuxD a răspuns:

Te gandesti ca te urmareste noroculwinking

| FeelLove a răspuns:

Trebuie doar sa gandesti pozitiv. Trebuie sa te gandesti ca de fapt nu te urmareste nimeni, ca nimeni nu`ti doreste raul. Nu are cine sa te urmareasca! Totul e bine! Incearca doar sa gandesti limpede, sa te gandesti la real, la ceea ce exista, nu la ce e prin filme. Sper ca te-am ajutat:*

| pufosheniamica a răspuns:

Gandeste-te pur si simplu la altceva. sau joaca un joc, ceva care sa-ti distraga atentia. te poti uita la televizor sau la ce vrei tu, care sa iti atraga atentia, si ai sa vezi ce repede o sa uiti de acel sentiment happy

| Bictyscarry a răspuns:

Nu te mai gandesti la asta...
sau
Te opresti putin si fugi ca acel om sa-ti piarda urma