| lololololol a întrebat:

Cum sa alerg mai repede? big grin Si cum sa scap de timiditate? happy

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai daca vrei sa alergi cat mai repede, antreneaza-te, consuma alimente sanatoase, odihneste-te cel putin 8 ore pe noapte...si de timiditate poti scapa vb cat mai des cu prietenii prin comunicare, lasa timidiatatea la o parte, bafta.

| Raiden a răspuns:

Trebuie sa dai rezistenta la sportrolling on the floor?

| lololololol explică:

@raiden, scap si de ala cumva... laughing
@dorysyk hmmm destule... laughing

| Punishment a răspuns:

2) in decursul unei zi normale... cand te afli in fata unor anumite situatii gandeste-te cum te comporti in mod normal ( timid ) si cum s-ar comporta unul pe care-l admiri. si incepe in fiecare zi macar intr-o situatie sa te comporti ca el. de preferat ar fi indicat sa-ti formezi o imagine a ta in care esti comunicativ. esti deja ceea spre ce tinzi.
iar la 1... iesi la alergat mai des si baga sprinturi...

| Pufulete666 a răspuns:

1) Cate kg ai? Invata tehnik de la prof de sport sau cineva specializat care sa-ti arate. 2) Socializaza si comunik cu cat mai multe pers, iesi din casa cat mai mult, cu cineva alaturi, nu sg pentru ca o sa-ti fie mai greu. Bafta si mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru alergat ( impreuna cu o prietena, sunt parcuri destule ), despre timiditate cred ca am scris de 5 ori pana acum, sus deasupra acestei intrebari exista un search "cauta intrebari sau raspunsuri ", scrie adolo timiditate si ai sa gasesti 4 pagini de raspunsuri la subiectul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate fi atent eu fac fotbal de la 6 si acum am 14 ani scot cam 6. 4 la viteza 50 m. E BN sa te antrenezi cu un antrenor ( unul sever tare ) care cand te opresti din alergat sa te injure de morti si de mama ca atunci de frica alergi mai tare. Si cu timiditatea nu prea stiu ca n am avut probleme niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frt cand alergi alearga pe varfuri
big grin:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergi repede daca ai o greutate corespunzatoare si daca alergi pe varfuri cu corpul in spre inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite niste tips'uri :
Iata 3 dintre cele mai bune modificari ale stilului de alergare:

* Scurteaza pasul. Aproximativ 8 din 10 alergatori amatori fac pasii prea mari. Pentru a corecta acest lucru, inclina usor tot corpul in fata atunci cind alergi. in acest fel, picioarele vor atinge solul ceva mai aproape de corp.
* Sfideaza gravitatia. Redu timpul in care fiecare picior atinge pamintul. in timp ce alergi, in momentul cind piciorul e jos, gindeste-te ca trebuie sa il ridici la loc. Imagineaza-ti ca ai arcuri la picioare.
* Balanseaza-te mai putin. inchipuie-ti ca tavanul se ata la doar 5 cm deasupra capului tau. in felul acesta alergarea ta va fi mai lina si mai eficienta. Nu ai nevoie de prea multa miscare pe verticala, ci pe orizontala.
sper sa-ti fie de folos. bafta!winking
cat despre timiditate, habar n'am. nu am avut niciodaa parte de asta. aproape niciodata.big grinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trebuie sa o dauuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 9 si am facut 5. 53 pe 30

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat-o azi pe 4. 11. 2010 si am facut 10, 23 pe 50 de m app daca vrei sa ma cotactezi ia id asta ::: kikirikilove

| *Sოﺁℓε ƒօг ოεε a răspuns:

Eu trebuie sa dau maine proba si imi e foarte frica ca nu prea alerg repede daca esti fata o data pe luna poti sa spui ca esti pe stopwinking

| Leonard_Miron_1996 a răspuns:

Fi relaxat in timpul alergari, tine bratele pe langa corp umeri relaxati nu fi crispat!, alearga varful piciorului, fa pasul cat mai lung, nu tine capul in pamant!, sper ca ti.am fost de folos!

| zany_5074 a răspuns:

Nu poti face nimic fara munca. trebuie sa alergi macar de 2-3 ori pe saptamana prima data poti alerga incet 2-3 zile si dupa accea alergi din ce in ce mai tare pe o distanta cat mai mare nu tine mainile pe langa corp o sa te doara dupa cateva minute. Daca te duci la un concurs de atletism. nu incepe sa alergi tare alearga incet si in ultima 100 m bagi sprins.

Cu timidatea ns nu am avut de aface laughing