| flaviusthebest a întrebat:

Cum sa fac ma joc dea vatea ascunselea?

Răspuns Câştigător
| cargodrive a răspuns:

Cu se joaca:d

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai aduni 3 sau 4 amici si unul din ei numara pana la 50 de exemplu si va ascundeti. Dupa ce termina trebuie sa va caute si pe cine gaseste se duce la locul unde a numarat pana la 50 il atinge cu mana si spune: te-am prins sau nu mai stiu cum era. Daca cei care sunt ascunsi ies si ating zona unde a numarat iar incepe persoana care a numarat la inceput, daca respectiva persoana va gaseste pe toti si pune mana ultimul sau la alegere va fi cel care incepe jocul si va cauta.

| heisenberg a răspuns:

1. Inchide ochii
2. Numara pana la 10
3. Ascunde-te
4. Deschide ochii
5. Cauta-te
6. Daca te gasesti, scuipa-te

Distractie garantata.

| nicolaealex09 a răspuns (pentru heisenberg):

Da chiar

| Andrei1000super a răspuns (pentru heisenberg):

Asa jucam eu la 3 ani rolling on the floor

| Andrei1000super a răspuns:

1.Jocul se joaca in minim 3 copii.
2. Unul dintre ei trebuie sa numere de ex. pana la 30
3. ceilalti trebuie ca sa se ascunda.
4.cel care a numarat pana la numarul respectiv deschide ochii si incepe ca sa ii caute.
5.cel care numara il gaseste pe cineva trebuie sa se duca la locul respectiv ca sa il scuipe si sa zica pu Mihai depinde care este numele acelui prieten al tau.
6. Daca cei care sunt ascunsi ies si ating zona unde a numarat iarasi incepe persoana precedenta sa numere adica cea care va cautat acum.
7. daca respectiva persoana va gaseste pe toti si pune mana ultimul va fi cel care incepe jocul si va cauta.
8.cateodata este posibil ca cineva sa sparga oalele adica nu poate sa sparga oalele cei care s-au ascuns ci cei care ii caute pe cei ascunsi cum sa spargi oalele? unul spune pu Andrei langa masina dar de fapt era Ionut si asta inseamna ca a spart oalele si respectiva persoana mai trebuie sa numere inca o data.
Acesta este tot regulamentul vatea ascunselea cum de il stiu atat de bine? il joc mereu!

| nicolaealex09 a răspuns:

1:Strangi niste prieteni cel putin 3
2:Unu numara pana la 20 de exemplu
3:Cat timp el numara ceilalti trebuie sa se ascunda
4big grinupa ce termini sa numeri trebuie sa ii cauti
5:Cat timp sunt ascunsi
6big grinaca ii gasesti te duci in locul unde ai numarat si zici (team prins)

Bafta...happy