| KiGtOgT a întrebat:

Cum sa fac sa invat toate elementele la chimie? Ne'a dat de ieri pama maine sa le stim pe toate. Acum eu stiu 80 din 112 si nu stiu cum sa le invat si pe celelalte. Soooo... ceva HELP ca ne asculta maine din ele!

2 răspunsuri:
| Anticarul a răspuns:

Incearca o memorare a lor prin cuvinte care deja le cunosti/stii. Un joc de cuvinte cheie care sa iti vina in minte mai usor in orice moment si orice ordine.

| Killa93 a răspuns:

Cu talent si spot, goleste-ti mintea, incerca sa faci un cantec ceva cu ele. cum crezi tu ca memorezi mai usor, ori scriele pana iti intra in cap.

Bafta. te pup!