| DiannaDi a întrebat:

Cum se invata istoria? eu o invat pe de rost, azi stiu, dar maine la teste nu mai stiu NIMIC! help! cum sa o invat? va multumesc

3 răspunsuri:
| Bii26 a răspuns:

Pai... fa-ti o schema, apoi citesti din carte! La teste, se pare ca ai emotii! Mai citeste odata lectia inainte de ora si trebuie sa iti amintesti!

| hd04wbw a răspuns:

Nu e bine pe de rost.
Si mie imi place istoria ( am luat 9. 80 la bac la istorie cand am dat eu), dar am invatat-o din placere.Nu trebuie sa inveti pe de rost.Trebuie sa iti placa.Si daca iti place o inveti din zbor ( din citite, din documentare, etc) si o sa vezi ca e mai bine.Bafta

| Căpșuuu a răspuns:

Si eu fac la fel. dar dupa ce invat si trebuie sa ma culc imi repet in minte toata lectia pe care am invatat-o...si asa fac si dimineata in drum spre scoala... dar cel mai bine e sa citesti lectia de mai multe ori si, logic, sa fii cu gandul acololove struck sfatul meu