| Sἶrenἶa a întrebat:

Cum sa fac sa nu-mi mai fie somn asa tare dimineata cand ma trezesc? yawn

11 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Majoritatea oamenilor au nevoie de mai putin de opt ore de somn pe noapte. De fapt, aceste opt ore pot fi reduse la 5 - 7 ore, rezultatul fiind acelasi.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Spala-te pe fata cu apa rece. La mine functioneaza, Imi sare somnul imediat.

Răspuns utilizator avertizat
| Magnifico a răspuns:

Te speli cu apa rece si te vei trezi garantat fie ca vrei fie ca nu vrei big grin!

| 1000bodies a răspuns:

Dupa ce te trezesti fa cateva exercitii fizice.

| caty870 a răspuns:

Nu te mai culca asa tarziu seara o sa fi mai odihnita dimineata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culca-te cand simti tu nevoie seara, fara un program fix dar dimineata pune ceasul la o ora fixa sa sune. De preferat cu cateva minute ca sa te mai poti intinde. La mine a inceput sa mearga happy.

| Deyush08 a răspuns:

Eu daca adorm mai devreme de 12... a doua zi pot dormi pana la 1 straight face. Daca adorm pe la 1-2, parca pot sa ma trezesc mai odihnita. E in functie de organismul fiecaruia. De exemplu, duminica cand ma culc pe la 1, dimineata ma trezesc la 6 si sunt foarte odihnita, dar in restul zilelor din saptamana... sunt praf dimineata straight face

| Tudorand a răspuns:

Mergi seara mai devreme la culcare.happy

| drachenblut a răspuns:

De preferabil sa ai un program de somn cat de cat constant. studiile spun ca somnul pana in 00.00 este cel mai odihnitor, deci incearca sa prinzi macar o ora pana in acea ora. de asemenea inainte de culcare fa putina miscare pentru relaxarea corpului si oxigenarea creierului. dimineata la fel, putina miscare pentru pomparea sangelui in corp, spalat pe ochi/fata/dinti/cafea si de ce nu ceva vitamine. cam intr-o saptamana ar trebui sa se simta efectele. bafta multa

| vyctor98ism a răspuns:

Deschide televizorul si uita.te la el tongue eu asa faclaughing