| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am stricat somnul rau....ma culc pe la 6 dimineata, cateodata stau pana la 12 ziua si apoi dorm.Ma trezesc pe 5 dupa-amiaza / 8 seara.
Ce sa fac?...e chiar enervant.
Nu merge cu alarma, cand o aud mor de somn prea tare, o inchid si ma pun la somn iar.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa nu dormi o zi si asa iti refaci somnul

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am incercaaat, nu a mers deloc bine.A doua zi tot la orele alea am adormit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"ma1numesc2razvan"
Sper ca e clar acum. :/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt baiat.:/

| Bubbleuh a răspuns:

Da-mi voie sa iti spun din proprie experienta daca nu ti-ai dat inca seama. Stai treaz o zi intreaga, daca te trezesti pe la 8 seara, bun atunci, stai treaz pana la viitoarea seara, deci 24 de ore treaz, ceea ce este foarte posibil, si atunci vei pica de somn si iti vei regla programul.

| anonim_4396 explică (pentru Bubbleuh):

Si dupa dorm iar pana la 5? straight face

| Bubbleuh a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci daca tu imi spui ca daca te culci, chiar si mort de somn, la 8 seara, si te trezesti tot la 5 dupa-amiaza (ceea ce inseamna 19 ore de somn) atunci esti bazat bai frate, ce sa zic. Oricum poate nu m-am exprimat eu pe intelesu tau, *SmecheruDeLaCraiova* ti-a explicat in amanunt.

| anonim_4396 explică (pentru Bubbleuh):

Nici chiar 19 ore...totusi daca ma culc pe la 10-11 tot pana la 3-4 dorm.
Acum mor de somn.ahh.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Inca sunt treaz/

| anonim_4396 explică (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Tot la 5 m-am trezit, nici nu am auzit alarma.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru SmecheruDeLaCraiova):

17:00 dupa amiaza, sau mai mult.
Da sigur, cand ii spun mamei sigur o sa spuna ca dorm tarziu si mda...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Sper ca e doar o gluma, daca da, imi retrag evaluarea.
Pparinti mei stiu cand ma culc si scol.
a 8a, si 14 ani straight face