| ☺ Smile ☻ a întrebat:

Cum sa scap de frica de insectecrying?

10 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Aw. te înţeleg perfect, şi eu sunt insectofobă. odată n-am dormit o noapte întreagă când îmi intrase un fluture d-ăla mare şi urât în cameră.

nu am scăpat nici în ziua de azi şi am aproape 18 ani... laughing se tratează cu psihologul cică, eu am încercat dar am renunţat după prima şedinţă...
mi-a pus pur şi simplu un fluture pe mână ştiind că eu fac urât la orice fel de gânganie, şi mi s-au blocat muşchii şi eram stană de piatră. mai bine nu, le eviţi şi gata.

| Liviu a răspuns:

Mie imi e frica doar de Libarci carabusi in rest insectre din astea de casa imi e frica
POt spune in rest ca nu mai imi e frica de nimic alceva'
Daca vad fro libarca o iau la fugalaughing
Mai bine evitale ori omoaralehappy
The best way -.- is to killlove struck

| ☺ Smile ☻ explică:

Multumesc de sfaturi din fiecare o sa iau si o sa incerc.Problema este ca nu imi e frica de toate insectele de musca nu imi e frica ca stiu ca nu`mi face nimic nici de tantari de aia ici nu imi e frica numa insectele alea caree le vad urate si stiu ca imi fac ceva de exemplu tantar de ala ca un fel de paianjen:-ss albina etc...nu pot pune mana pe elesad numa cand is moartelaughing dar o sa incerc.Multuesc incaodata pentru sfaturi.*

| dsada a răspuns:

Infruntati teama si pune mana pe o insecta big grin eu asa am facut. succes funda?

| Elle2117 a răspuns:

Ar trebui sa fii cu cineva(ca deh si eu tip cand vedeam insecte) si il rugam sa stea cu mine atata timp cat vedeam sa zicem o albina. Dupa ceva timp am stat singura, fara nimeni langa mine si mi-a trecut.
Sau i-ati la tine in permanente un spray paralizant de insecte dar ma cam indoiesc [laughing]

| Aly07 a răspuns:

Sa nu le privesti in ochi, altfel te vor ataca.
Serios acum, insectele sunt niste fiintze mici chiar minuscule, majoritatea nici macar nu sunt periculoase. Dar presupun ca o sa treci tu peste aceasta presupusa teama, daca nu inarmeazate cu un pesticid tongue.
Bafta!

| adelina_7242 a răspuns:

Da fa exact cum a zis deny si o sa scapi iti garantez ca nu o sa-ti faca nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-te de ce ti-e frica de ele.

| Didi14 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine! Ar trebui cand vezi o insecta sa iti pui des intrebarea:''DE CE ITI ESTE FRICA DE ELE?''. Apoi sa pui mana pe ea sau macar sa te apropii de ea.

Eu una asa am facut si am scapat!:X

Aaaaa, si inca ceva incurajeaza-te singura si spune-ti in gand ca esti mare si ca nu trebuie sa iti fie frica de ele si ca nu iti fac nimic ca sunt doar niste mici vietati!

Sper sa iti fie de folos!

Pa! Pa!

Si bafta.Iti urez succes!

| Camil_1944 a răspuns:

Eu mereu am spray impotriva insectelor la mine. Ma gandesc ca pe viitor sa ma angajez la deratizare.