| cxxyy a întrebat:

Cum scap de frica de insecte, ace si clowvni?

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cu tehnici de autosugestie. Îți recomand să citești câte ceva înainte ca să știi cum funcționează. Poți citi /viziona "The secret", și Emile Coue.

| Andreeush a răspuns:

Astfel de fobie nu dispare din senin.
Pentru asta ți-ar trebui ajutorul unui specialist.

| PainTech a răspuns:

Am avut fobie de ace, s-a mai atenuat cand a inceput sa rada chirurgul de mine ca tremuram pe masa de operatie.

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Cred că psiholog.Dar cred că poți și singură(depinde cât de tare te temi, dacă nu poti dormi noaptea din aceasta cauza, ti-e frica mereu, poate este nevoie, fiind, bănuiesc eu o obsesie, nu fobie). Eu stau și mă gândesc:pe vremea (stră)bunicilor noștrii dacă ți-e era frică de insecte, întuneric te ducea la psiholog? 2 palme la fund că ești prea răsfățatlaughing Din fericire, acest lucru numai este valabil. De ce nu ti-e frica de aia scapi. Sunt sigura ca vei putea trece prin aceasta perioada dificila?

| nojudgements a răspuns:

Cu ajutorul unui psiholog.
Si eu am fobie de insecte si n o sa pot scapa de ea nici cu 5 psihologi cred.