| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de frica de insecte?

9 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

E nasol...happy eu am o oroare pentru gandaci si paianjeni...

cami
| cami a răspuns:

E nasol...happy eu am o oroare pt gandaci si paianjeni...

Shin
| Shin a răspuns:

Incerci sa te apropii de ele. Si eu am avut frica de insecte, si acum am unele in casa de te sui pe pereti tongue
Shin.

| buburuzAndreea a răspuns:

@Doamneee, scumpilika! De la filmele de groaza ar trebui sa te ingrozesti mai rau! Considera-te un caz fericit daca tie ti-a trecut frica!

Si mie imi era foarte frica inainte, dar daca incerci sa te apropii de ele, sa pui vreodata mana pe o ganganie, te lecuiesti. Nu-ti fie frica, incepi usor si ai sa vezi ca o sa privesti necuvantatoarele cu alti ochi!

| Lary a răspuns:

Eu am vazut un film de groaza cu insecte si mi-a trecut...in afara de frica de paianjeni... ii urasc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insectele nu-ti fac nici un rau. le e mai frica lor de tine decat tie de ele.sunt atat de mici si de frumoase.nu vor decat sa traiasca si ele si nu ne incurca cu nimic.isi fac si ele treaba pentru care au fost facute. urmarestele, privestele, punete in situatia lor si daca vreodata-n viata, vei simti umerii grei, priveste la furnica si vezi povara ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu pasari sau cu flori carnivore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi era frica de insecte in general... dar acu mi'e frica in special de paianjeni... mi se pare asa scarbosi nail biting

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se par *