| vericika a întrebat:

Cum schimb parola la router?

Am reusit sa gasesc adersa aia cu 192. 16etc, si acum imi cere parola. am incercat cu admin admin, cu admin blank, cu 1234 cu tot ce mi-a trecut prin cap si emreu imi spune ca e parola incorecta sau invalida.
aveti vreo idee careva cum sa intru sa schimb si eu parola?

2 răspunsuri:
| WPP a răspuns:

Cauta in manual "restore factory settings", daca nu ai manual, cauta pe net pentru modelul tau si iti va face totul de la 0. E o combinatie de tinut pe butonul reset mai multe secunde cu scos din priza si etc... fiecare producator are modul lui de a aplica setarile de fabrica. Cauta tot in manual care este default login! Bafta!

| RazvanVlad a răspuns:

Ai putea sa ii dai un reset la router si cand iti cere user si parola sa bagi admin admin. daca nici asa nu altceva nu cred ca mai poti face