| Grigoraș_Andreia_1998 a întrebat:

Am internet de la NextGen Tplink... Si s-a luat o pana de curent si nu îmi mai merge netu adica router-ul este aprins dar când intru pe un broswer in spune ca, calculatorul nu este conectat la internet. Am dat restart i-am făcut din nou resetările din fabrica dar degeaba. Când intru pe meniu la Tplink îmi apare la ip autentificare invalida username sau parola incorecta (la amandoua introduceam admin pentru ca pe spatele routerului așa scrie ). Va rog ajurați mă vu ceva îmi privința aceasta.

4 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Suna la deranjamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da un restart la router.
Daca nu merge suna la relatii cu clienti...

| Mitzza69 a răspuns:

Intra pe link-ul de configurare si fa din nou setarile, ca sa te loghezi folosesti user: admin pass: admin sau daca nu merge asa încearcă user: user pass: user, după care iti refaci setările. Dacă ai ip static selectez static ip si urmezi instructiunile, daca ai ip dinamic selectez opțiunea PPpOE si apoi iti bagi userul si parola scrise in contractul tau de la furnizor, apoi dai aplay / save si connect si ar trebui sa fie totul ok, Funda?