| fabian12345326 a întrebat:

Am un router Huawei HG8121H.
Si vreau sa-l accesez si sa-i schimb parola, pana aici totul bine, intru pe siteul unde trebuie si cand vreau sa ma conectez la router imi cere ( va scriu exact cum imi cere sa nu aveti dubii) :ACCOUNT:
si PASSWORD:
si eu nu stiu care este nici accountul si nici passwordul.
Imi puteti spune exact care este va rog?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie in manual care e contul implicit de administrator. https://www.router-reset.com/default-password-ip-list/Huawei

| GouDidodino a răspuns:

Vezi pe spatele routerului, ai scrise acolo atât userul cat si parola, daca totusi nu sunt acolo te găsești in manualul de utilizare