| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fluiera? Vreau si eu sa pot fluiera cu 2 degete, sau oricum, da nu pot crying Imi explica cineva cum se face?

20 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Dapoi nici eu nu pot crying

| maryana5 a răspuns:

Bagi degetul aratator si mijlociu (lipite) de la ambele maini sub limba si sufliwinking
succeswinking happy
xoxo, mary peace sign

| Roxana_6190 a răspuns:

Pai mai intai iti pui degetele in gura si dupa aia iei aer in piept si incerci sa il dai afara printre degete ca sa iasa un tarait ascutit! Ma bucur daca ti-am fost de ajutor! dar chestiile astea se arata practic asa ca nu stiu daca o sa stii sa faci asta!

| frida0purple a răspuns:

Ei bine..nici eu nu pot!laughingstraight face

| Sunshine_2005 a răspuns:

Si eu ma intrebam astahee heedaca afli sa imi spui si mie...

| yodeiutza96 a răspuns:

Nici eu nu pot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti mijlociul si aratatorul de la fiecare mana lipte si inconvoi limba pe spate pui degetele peste limba si ii dai sa puta merge happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tii limba pe dintiO(din gura) si sufli

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tii limba pe dintiO(din gura) si sufli

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta incerc si eu sa aflucrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu potwinkingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se tin degetele in varful limbi si apoi sufli, daca nu reusesti incearca din nou si vei reusi cat mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cu degetele mici incovoi limba pui degetele mici pe ea si incerci sa sufli daca exersezi macar o saptamana poti reusi si tare ai grija daca incerci de multe ori poti ameti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui degetele la gura si indoi limba si sufla in jos merge iti spun eu ca mi-a reusit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Se tin degetele in varful limbi si apoi sufli, daca nu reusesti incearca din nou si vei reusi cat mai tare." Cel care ai zis asta esti super tare mersi acum pot:X

| RalucaStefy2002 a răspuns:

Si eu am incercat toate variantele de mai jos si tot nu am reușit... sad

| Wji a răspuns:

Huhh =] pentru asta perit funda =]

Deci.
1) incearca sa-ti inconvoi limba in spate doar putin din ea
2) ia 2 degete tinandule lipite in O
3) Dupa cum tii limba. pune varful degetelor acolo unde ai pus limba peste cap
4) ia aer in piept si sufla
5 ) Cp

| dan1el a răspuns:

Si eu vreau crying