| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum se joacă la păcanele? Nu vreau răspunsuri de genul pierzi bani sau crează dependenta etc. Cum se joacă? De obicei pierdeți sau câștigati banii la aparate la pacanele?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am fost o lună și jumătate casier la păcănele. Nu am văzut în această perioadă pe nimeni câștigâmd, să plece cu bani acasă. Nu ai decât o singură modalitate de joc, să tragi de acea manetă, doar așa se joacă. Aparatul este așa setat, încât îți dă înapoi un mic câștig din când în când, ca să îți dea iluzia că poți câștiga. Dacă continui să joci, ți-i ia pe toți înapoi, și tot ce mai ai la tine. Așa se joacă.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru sadrian46):

Si ce suma minima trebuie sa pui in aparat? Ca sa câștigi trebuie sa iasa toate 7 numerele fructele etc la fel nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Depinde de aparat. Dar nu pui bani. Primești fise. Câștigi doar dacă ai aparate de păcănele și le administrezi tu. Sunt aparate de făcut bani din iluziile altora. La blackjack poți câștiga dacă înveți să numeri cărțile și joci pe sume mari, cu capital de pornire. Dar dacă se prind cazinourile, te fișează și nu te mai lasă să intri nicăieri în lume. Cei ce se îmbogățesc din jocuri de noroc poți să îi numeri pe degetele de la o mână. Dacă dorești o viață de lux, sunt alte metode.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am fost o lun

| Cosmin86 a răspuns:

Nu mai bine joci poker? Implica si ceva creier, la pacanele nu trebuie sa gandesti nimic, tragi de o maneta ca tampitu.

| aimullah123 a răspuns:

Uite o melodie despre pacanele. Te rog sa o asculti toata :D
https://www.youtube.com/watch?v=omTmxGiK4_o

| graworu a răspuns:

La pacanele castigi bani doar cat sa te faca sa mai joci, rareori iesi pe plus cu banii. Sa nu mai spun ca aparatele pot fi modificate de patron usor sa iti dea sanse si mai mici de castig. Daca ai de gand sa incerci sa joci la pacanele, in momentul in care esti pe plus, i-ati castigul si pleaca de acolo cu mintea impacata, nimeni nu a ajuns milionar din pacanele.

| Problematicul9106 a răspuns:

Poti si câștigă. cunosc care au venit cu 10 lei si au plecat cu 1000. acum trebuie sa si stii sa te opresti daca ai norocu sa castigi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Problematicul9106):

Sigur ca da. Asta se intampla azi, miine. Sa ii intrebi pe aia care vin cu 10 si pleaca cu 1000 cit au pierdut in ultimele 3 luni...