| epurilă a întrebat:

Cum se numeste crema acea alba ( sau ce folosesc pentru machiaj) care se aplica pe fata clownilor? O pot gasi in magazine? Multumesc dau fundita [cam asta zic toti in ultimul timprolling on the floor]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, sincer, cum se numeste crema respectiva si daca poate fi gasita in magazine, dar o poti inlocui cu fond de ten(pe care-l poti gasi in magazin, s-ar putea chiar asta sa fie acea "crema")se gasesc si culori mai deschise si mai inchise si alege-o pe cea mai albawinking. Succes, sper ca ti-am fost de folos si te rog, nu mai scrie "Dau fundita", ca devine deranjantsad. Sau daca nu gasesti fond de ten suficient de alb, gasesti pudra foarte albawinking.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| madycoco a răspuns:

De fapt sunt truse speciale pentru facepainting...si acolo vei gasi si alb big grin crema se sterge cu apa sau cu servetel. trusa se gaseste in magazine mari gen carrefour de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placere happy.