| Emi_3041 a întrebat:

Astazi mi-am facut un tatuaj si am inteles ca trebuie sa folosesc o crema timp de cateva zile. Cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| CaRamElLa05 a răspuns:

Dar uite mai multe informatii utile happy Dupa tatuare se va aplica un strat subtire de Baneocin unguent. Feritiva a face baie cu apa foarte calda, recomand apa calduta.
In primele aproximativ 7-10 zile se formeaza o cojita subtire, dar pana la caderea completa a acestei cojite incercati sa nu o udati cu apa, deoarece se poate rupe si astfel se produce o sangerare iar pigmentul poate fi eliminat din piele.
Aplicati Baneocin unguent de 5 sau 6 ori pe zi deoarece tatuajul trebuie mentinut tot timpul umed.
Nu va scarpinati si incercati de asemenea sa nu atingeti sau loviti tatuajul.
Pana se formeaza cojita va curge culoare din piele acest lucru fiind normal si acest lucru nu afecteaza tatuajul.
Dupa circa 10 zile cojita va cadea si va ramane tatuajul care va avea culorile mai sterse

| Georgi_9512 a răspuns (pentru CaRamElLa05):

Eu am inteles ca trebuie folosit neaparat Bepanthen UNGUENT si ca tatuajul trebuie dat cu acest unguent din 3 in 3 ore.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Tetraciclina Clorhidrat ori Baneocin.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaselina e cea mai buna, o gasesti la farmacie.

| babyalexa a răspuns:

Eu am folosit bepanthen crema pentru bebelusi iar peste am pus folie. Dupa 1 saptamana nu am mai avut nici o problema.

| CaRamElLa05 a răspuns:

Baneocin unguent.

| Georgi_9512 a răspuns:

Neaparat Bepanthen. Whatever. Unde ti l-ai facut. si. te-a durut?