| PisuCluj a întrebat:

Cum se scoate guma uscata de pe haine x-(. FunDaaa!happy

9 răspunsuri:
| Maddalinapunct a răspuns:

Dai cu fierul de calcat dar nu uita sa pui un ziar

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Daca sunt blugi, cu fierul de calcat happy

| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a răspuns:

O foaie de hirtie peste materialu cu guma, apoi dai cu fieru de calcat, cald, ca si cum ai calca Sau incearca sa dai cu gheata peste. in mod normal se intareste si apoi o poti dezlipi.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Eu stiu o cale buna :
Dai cu spirt si cu cutitul razi incet guma. Merge!winking

| claudia_7744 a răspuns:

Pui un ziar peste locul une este guma si dai cu fieru de calcat

sau cred ca se ia si cu vanish

| sylvie a răspuns:

Trebuie sa bagi acea haina la frigider/congelator. Ar fi bine ca guma sa fie intreaga pe haina, nu doar urma ei, dar poti incerca si asa. Dupa cateva ore se dezlipeste fara probleme. Bafta!

| anca_1934 a răspuns:

Pui ziar pe pata si calci zona cu fierul asa se scoate si ceara

| lili23 a răspuns:

Se pune partea cu guma în apa rece, se rade cât se poate cu
cutitul, apoi se curăţă urma petei şi ceea ce a rămas din guma cu
un solvent, alcool medicinal de exemplu, până ultimele urme ies.

| Chriss_9624 a răspuns:

Pai pui un ziar dedesubt si apoi dai cu fierul de calcat...sau cu gheata.happysper ca ti-am fost de ajutor:*