| Andr33a123 a întrebat:

Cum sterg o poza de profil si una de coperta pe facebook?

Răspuns Câştigător
| simina96 a răspuns:

1.Coperta:
Ducand mouse-ul pe coperta iti apare dreapta jos o cutiuta care scrie
" change cover" apesi pe ea si iti apare:
"Choose from photos
" Upload photo''
"Repozition''
" Remove''
Apesi pe ''Remove'' daca vrei sa stergi.
2. Fotografia de profil: Te duci pe profilul tau si vezi langa coperta imaginea ta de profil care tot ca si coperta daca duci mouse-ul pe imagine iti apare "Edit Profile Picture' apesi pe ea si iti apare:
"Choose from photos...''
"Take photo''
"Upload photo...''
" Edit thumbnail''
"REMOVE''
Si din nou apesi pe,, Remove''.

5 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Deschizi poza, iar acolo jos este o bara cu mai multe chestii selectezi optiuni apoi sterge poza.
Sper ca te-am ajutat

| Drăăă a răspuns:

Deci,valabil pentru a sterge orice poza de pe facebook.Deschizi poza, si in josul pozei unde scrie eticheteaza etc etc dai optiuni si sterge poza!happy

| RedNose a răspuns:

Pentru a sterge orice poza de pe facebook: intri unde iti afiseaza poza si sub poza exista mai mult chesti trimite, distribuie si tu dai la optinuni apoi de jos in sus e a doua optinune "sterge aceasta fotografie". E foarte simplu.

| Valyy06 a răspuns:

La profil-duci sageata pe poza si iti apare:"Schimba poza de profil"-dai clic si iti apare ultima idee care zice:"Sterge"-dai clic.
La coperta-duci sageata pe poza si iti apare:"Schimba coperta"-dar clic, iar iti apara tot ultima idee"Sterge"-dai clic.

| CurcubeuAlbNegru a răspuns:

Buna! Intri pe profilul tau de facebook, dai click pe poza ta de profil, click pe " Optiuni " ( in partea de jos a pozei ), apoi click pe " Sterge aceasta fotografie ". La fel procedezi si cu poza de coperta. Bafta, sper ca te-am ajutat! :*