| ElisAquamarine a întrebat:

Cum tin tantarii la distanta? Si cat timp dureaza sezonul lor?

5 răspunsuri:
| Fulbaster a răspuns:

Poti sa pui intr-un colt de camera putina vanile, sau ce gasesti din vanilie, iar asta va indeparta tantarii. Sezonul tine cam pana pe 15 Septembrie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Bate des din palme, sezonul tine tot anul; ia de la plafar sau de la farmacie alifii, spray-uri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti ghiveci de busuioc, levantica si menta, pun-le in casa si-ai sa vezi daca mai ai tantari, alt sfat ar fi sa ai u acvariu cu broaste testoase si de ce nu sa le dai drumul prin casawinking

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Cu sprayul anti-tantari de la Lifecare
, care e bio si efectiv scapi de ei.
Multi pacienti l-au folosit(sunt doctor) si nu au nici o urma, nu numai ca sprayul asta ii indeparteaza, dar daca il folosesti du pa ciupitura o calmeaza.
Scapam de tantari prin octombrie(depinde de vreme).
PS:Sunt doctor, deci cere-mi sfaturi, la care voi raspunde cu drag, si lifecare.ro e siteul.
FUNDAAA?

| Toutui a răspuns:

Cu spray anti tantari, pastile raid, iar stiu că frunzele verzi de nuci alungă tantarii, nu le place mirosul.
Sezonul lor dureaz pana se lasa frigul, nu prea am vazut tantari iarna nici toamna.