| valeeExpress a întrebat:

Cum v-i se pare cartea TARA DUNCAN? Ce imi puteti spune despre ea? Cu ce este?

2 răspunsuri:
| VampDiaries a răspuns:

Eu, sincer n-am citit-o, dar stiu ca aproape jumate din fetela din clasa mea au citit-o. Am aflat ca sunt o multime de momente foarte hazlii.
Iata un site despre primul volum- Magicienii Sortitori.
http://sayukisbookblog.wordpress.com/......ori-vol-1/

| lary1399 a răspuns:

Eu am citit-o si e o carte interesanta plina de umor, magie, dragoste, suspans si aventura. E vorba de o fata de pe Pamant care afla ca e o sortitoare, cei-ce-stiu-sa-lege-sortii, si care va ajunge pe o alta planeta in care ziua are 26 de ore si totul e pe baza de magie, planeta numindu-se Altalume. Ea va trece printr-o serie de pericole, va dezlega enigme, va descoperii secretele familiei si se va indragosti, toate intamplandu-se intr-o atmosfera haioasa si plina de suspans.