| didi12 a întrebat:

Cum vezi viata perfecta?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sa am un grup de prieteni adevarati si sa intalnesc o fata deosebita care sa imi fie initial iubita si mai pe urma sotie. Asta inseamna viata perfecta.

| cretzufinish a răspuns:

Intunecata deocamdata laughing

| Derye a răspuns:

Alaturi de persoana pe care o iubesc cu 2 copii (fata&baiat), cu o cariera sa fiu stresat financiar si un loc decent de trait intr-un oras modern.

| Petronela a răspuns:

Cred ca viata perfecta m-ar plictisi

| Contrast a răspuns:

Sa ai zile fericite alaturi de ce dragi, sa poti iubi fara teama, sa ai libertate in miscare, gandire, dezvoltare (atat emotionala, materiala, culturala, spirituala sau sociala), sa nu mai existe suferinta, rautate, egoism, boli, cataclisme, calamitati, accidente; fara dezaxati mintali, fara teroare sau frica, fara lacrimi sau durere, fara nepasare, fara uitare...
Sa fii viu, sa simti ca esti viu, sa poti si sa ai de ce sa-ti doresti si maine sa mai fi viu..., sa simti ca viata ta e atat de implinita, si saturata pozitiv incat sa nu mai ai ce sa-ti doresti mai mult!

| sinblade27 a răspuns:

Nu exista viata perfecta.

| Reew a răspuns:

Viata mea este deja perfecta happy mai mult de atat nu-mi doresc.

| bogdan_5147 a răspuns:

Pai sa vedem poate fara oameni rai alaturi de cei cu care ma inteleg bine si pe care ii iubesc, poate sa am bani cat sa imi pot permite tot ce vreau si sa ii pot ajuta pe restul

| Denisa a răspuns:

Pe o insula pustie cu un baiat pe care sa reusesc sa il iubesc, parintii sa nu se mai certe atata, cam atat.

| Alin-Dragos a răspuns:

Pai. sa vedem. pentru mine viata perfecta e alaturi de persoana pe care o iubesc. indiferent de ce stare materiala am tongue

| ramonatm17 a răspuns:

Cred ca o viata perfecta m-ar plictisi prea tare...imi iubesc viata de acum.pentru mine e perfecta. cu esecuri in dragoste, cu probleme in familie, cu rezultate ff bune la scoala, simt ca se compenseaza cele rele cu cele bune. daca ar fi numai bune as fi plictisita

| picolini a răspuns:

Viata perfecta? pai sa zicem asa... daca ar fi totul roz, de ex. sa locuiesc intr-un oras bogat, linistit, mult tineret, sa am bani inca pentru 7 vieti si sa fiu cu familia mea si cu prietenii mei. Sa nu lucre nimeni si sa fim fericiti. Sincer, eu una m-as plictisi, si nu ar mai fi asa perfecta. deci in concluzie viata perfecta e cea pe care ti-o faci tu:*