| larisacaramel a întrebat:

Daca ai fi intr-o clasa in care nu cunosti pe nimeni (nimeni nu te ia in seama) si ai afla ca noii colegi fumeaza, ai fuma si tu pentru a intra in grupul lor? (personal, nu as face-o, dar as vrea sa stiu cati ati face-o)

6 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Nu, nu as fuma. Sa stea ei linistiti cu tigarile lor ca mie nu imi trebuie.winking
Funda?happy

greece12
| greece12 a răspuns:

In nici un caz! Fiecare are personalitatea si felul lui de-a fi,teribilismul varstei poate sa-i faca sa se comporte in felul asta.
Vezi-ti de treaba ta,tot vei gasi pe cineva sa poti schimba o vorba,e imposibil sa fie chiar toti muti,surzi sau copii teribili!
Exceleaza si tu prin ceva,arata ca poti ceva sa faci,se vor apropia singuri,deocamdata te studiaza...
Intreaba-i cu zambet cum ii cheama(pe cei mai linistiti), cum sunt unii profesori, hai ca nu-i asa greu.Stiu ca tu ii vezi multi si fiindca nu-i cunosti ii consideri si ostili, dar nu-i asa.Nu aveti nimic de impartit.Sa ai inima deschisa si zambetul pe buze.Totul va fi bine!

| Vögeln a răspuns:

Am auzit de cazuri ca al tausad
si nu cred ca e de bine.
acea persoana s-a integrat mai usor...
dar cel mai bine ar fi sa vb cu o persoana si ea sa-ti faca cunostintza cu noii colegitongue
Sau chiar vorbeste tu cu ei!tongue
Nu fi timida! nu ai de ce sa fiitongue
Sper sa te integrezi cat mai repede!
funditabatting eyelashes?

| miha_6184 a răspuns:

Nici eu pentru ca ar insemna ca aia nu sunt prieteni

| larisacaramel explică:

Ok, eu nu am patit asa ceva. Nu sunt intr-o clasa in care toti fumeaza si nu aveam de gand sa o fac ca sa ma integrez! Era doar un caz ipotetic, sa aflu ce ar face altii daca ar pati asa ceva... pura curiozitate happy

| rucs_6251 a răspuns:

Eu nu m-as lua dupa ei