| dragutzyka29 a întrebat:

Eu am o prietena care imi era vecina(eu m-am mutat)si ea vrea mereu sa merg acolo sa ma joc cu ea dar noii mei vecini vor sa stau cu ei(printre ei se afla si colega mea de clasa). Nu stiu cum sa ma inpart intre ei. Voi ce credeti ca pot face?

Răspuns Câştigător
| Not_7297 a răspuns:

Buna happy.

Si eu am fost nevoita sa ma impart intre mai multe persoane big grin.

Cred ca ar trebui sa te gandesti cu care te simti mai bine si care iti sunt ``prieteni`` ( cu tot ce include asta : respect, intelegere etc big grin ).
Ce ar trebui tu sa faci este sa iti revizuiesti in gand sau de ce nu, si in scris care sunt avantajele si dezavantajele petrecerii timpului cu fiecare happy.
Parerea mea este ca poti petrece timp cu toti happy; un pic cu fiecare. Cele doua ``grupuri`` trebuie sa inteleaga ca nu esti proprietatea lor privata happy, ca iti poti planifica sigura timpul si ca esti destul de capabila sa iti alegi singura prietenii :*.

Sper ca ti-am fost de ajutor big grin. La mine a functionatwinking.

6 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Eu spun sa iti alegi prietenii care chiar iti plac tie. Daca iti place de toti atunci intalniti-va toti intr-un loc anume.
Bafta!

| Bacteriuță a răspuns:

Poti sta cateva ore pe zi cu fiecare dintre ei, sau daca nu o zi cu noii vecini, alta cu prietena ta si tot asa tongue

| aleCsandrra a răspuns:

Pai incearca sa iti iei sh o cloega aolo sa le faci cunostinta sau sa vina prietene la care iti era vecina pe la tien in vizitawinking.

| curios_3782 a răspuns:

O zi intr-o parte o zi in alta laughing

| curios_3782 a răspuns:

Sau roag-o pe prietena ta sa vina la tine big grin asa isi face si noi prieteni >big grin

| Elly007 a răspuns:

Gandeste-te cu cine te intelegi mai bine si cine crezi ca e adevaratul tau prieten...big grin