| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai fi un erou dintr-o carte?
care ar fi aia si de ce?

cea mai frumoasa/interesanta poveste primeste funda

4 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Vestita poveste a lui Cyrano de Bergerac, dar aia ii prea SF si nu are baza in lumea noastra.De ce povestea asta? Ca ma descrie amanunt cu amanunt.

Prefer povestea mea mea in care eu, Zeul Ciudatilor, aduc Armaghedonul asupra omenirii cu ajutorul cavalerilor apocaliptici ai mei, Stupidion-Indobiticitor lumii, Hidosion-Ciuma infratilor estetic,Obezion-Antisiluetul omenirii, Silension-Spiritul "Ce-ar fi fost daca" si cel care tortureaza cu deja-vu lumea, cel care ii tortureaza ca n-au spus cand a trebuit ce a fost nevoie, Deception-Cel care o sa reaminteasca incontinuu ce au pierdut, cel care o sa aduca la suprafata cele mai mari regrete, pana cand ajung sa-si faca o gaura in tampla cu bormasina.
De ce povestea asta? Habar n-am, dar imi place.

| MCRgurl a răspuns:

As vrea sa fiu edward cullen din twilight pentru ca are noroc la fete si in carte si in film si in realitate

| serendipity8300 a răspuns:

Elena din jurnalele vampirilor elena din carte nu cea din serial. Fata care lupta pentru baiatul pe care il iubeste si ar merge dupa el pana si in lumea de dincolo. totusi ramane ancorata in realitate si-si pastreaza mereu prietenii aproape luptand pentru siguranta lor.

| k1gLuci a răspuns:

Eu nu vreau sa fiu un erou dintr-o carte ci unul dintr-un film mai exact serial pe nume "Merlin"uitati-va este foarte tare.
Este un baiat pe nume Merlin care in adolescenta descopera ca are puterea magiei,poate misca, invia, incetini etc.si este in Evul mediu.El trebuie sa aiba grija de fiul regelui Uther pe nume Arthur care va fi conducatorul Camelotului, el a devenit servitorul lui Arthur salvandui viata.
Deci daca vreti sa mai aflati puteti as va uitati si voi pe net ii superhappy
Cum spunteam eu as vrea sa fiu in locul lui Merlin in aceeiasi perioada cu aceleas aventuri mai frumoase mai infricosatoare.