| gaby24 a întrebat:

Daca ajunge un pic de mercur din termometru in stomacul omului ce s-ar putea intampla?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Mercurul este extrem de toxic si cancerigen pe deasupra. In intoxicatia acuta pacientul prezinta greturi, varsaturi, diaree, agitatie psiho-motorie, apoi depresie cerebrala, hemoragii. Moartea survine in cca. 24 de ore de la ingestie.

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

E o intrebare foarte buna, sunt curios si eu cat de toxic este mai exact... cam de ce cantitate ar fi fatala?
Numai bine, Shin.

| User a răspuns:

Iti canta popa-n ocol (curte).

| gaby24 explică:

Shin eu am pus intrebarea u practicohee hee

| fastlane a răspuns:

Mori, sau daca apuci sa il vomitzi in maxim 10 secunde de la inghitire e ok altfel te omoara