| BlueStar12 a întrebat:

Daca ar fi o continuare la Phineas si Ferb in A Doua Dimensiune cam ce credeti ca s-ar putea intampla? Cateva idei asa. Am inceput eu sa lucrez la una dar nu sunt foarte sigura cum sa continui si am nevoie de cateva idei ca sa ma inspir happy

Răspuns Câştigător
| stea a răspuns:

Pai dupa ce s-ar intampla toate din a doua dimensiune sa treaca o noapte iar phineas crede ca isi aminteste ceva de ieri dar nu stie exact ce si el si ferb construieste o masina prin care vede tot ce s-a intamplat. Atunci cand vor sa il gaseasca pe Pery nu il gasesc iar maiorul holograma este inchis impreuna cu carl la fel si Pery intr-o camera intunecata. unde un om strain ii ti-ne prizonierii.Iar atunci foloseste Phineas masinaria accea ca sa vada unde este Pery si vede ce s-a intamplat.Phineas si Ferb sunt prinsi si ei si numai au ce sa faca.Atunci Candace vede masinaria vede cae s-a intamplat si chiar atunci vine si Jeremy iar Candace ii spune si lui tot ce s-a intamplat si merg in aventura ca sa ii salveze pe totii iar pana la urma dupa mai multe aventurii reusesc sa-I salveze iar casa lui Dufansmirtz explodeaza si nu mai are unde sa stea iar inainte de asta maiorul holograma le sterge iarasi memoria iar dupa asta doofensmirtz sta la phineas si ferb si de-aici sunt mai multe aventurii pana cand I se construieste alta casa cu ajutorul lui Pery.
SFARSIT!
Sper ca te-am ajutat.

| BlueStar12 explică (pentru stea):

Oau...super. m-am gandit si eu ca phineas si ferb isi vor aminti,ma rog la mine e ultima zi a verii si se gandesc la tot ce au facut in timpul verii si isi dau seama ca nu isi amintesc nimic din ziua aia dar au o senzatie ca a fost cea mai grozava zi si cand isi intreaba prieteni si ei cred la fel si vine apoi si candace care vrea sa ii parasca dar cand o intreaba si pe ea isi dau seama ca nici ea nu mai stie asa ca se decid sa canstruiasca o masinarie care sa ii faca sa isi aminteasca. cam pe aici nu mai stiam sigur cum m-ai continui, m-am gandit ca Doofenshmirtz va face si el o armata de robotzi ca si cel din a doua dimensiune si fix atunci cand phineas si ferb vor reusi sa isi aminteasca se va intuneca cerul, adica vor aparea robotzi peste tot si phineas si ferb isi vor face griji pentru perry etc etc ideea ta e mai buna oricum am mai avut si o varianta in care dupa ce orasul e invadat de robotzi maiorul monograma decide sa le dea amintirile inapoi ca sa ii ajute sa salveze orasul

1 răspuns: