| AlwaysMe a întrebat:

Daca ar fi sa pleci pe o insula pustie si ai avea voie sa iei 5 lucruri cu tine...care ar fi acelea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Busola, fierastrau, lopata, sfoara si... scara [cred]. Nu as lua prieteni pentru ca imi reduc din resurse. [xD]

| AlwaysMe explică (pentru anonim_4396):

Esti singurul/singura care s-a gandit sa ia unelte care sa te ajute sa suprafietuiesti mai mult timp pe insula pentru ca nu a zis nimeni ca te vei si intoarce + calculator/telefon pentru ce? nu e curent electric big grin iar mancarea...se va termina odata si odata si vei ramane fara Oricum Bravo..imi place cum gandesti

| AlwaysMe explică (pentru anonim_4396):

Supravietuiesti* scuze

11 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Seminţe Nutline, telefonul, frigiderul, dulapul şi televizorul.

| N1mka4eva a răspuns:

O carte, un telefon, ceva de mancare, o sulita(nu stiu ce as putea face cu ea din moment ce sunt f neindemanatica, dar pentru. orice eventualitate) si o sfoara.Tu?big grin

| AlwaysMe explică (pentru N1mka4eva):

O patura, un cutit, un ghid de supravietuire in salbaticie, biblia si un jurnal in care sa pot scrie

| Levya a răspuns:

1.Familia+catei (ASTA E SI NORMAL)
2.Tot frigiderul+ce este in el
3.Calculatorul(NEAPARAT!)
4.Patul(NEAPARAT!)
5.Televizoul(NEAPARAT)
De fapt, ce sa mai, toata casa happy

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Valiza (plina cu haine), topor ( ca sa tai probabilii copaci de pe insula, desi cred ca mi-as taia degetelelaughing ), un vas, un cutit ( ca dupa ce tai copacii sa pot face diverse vasuri ) si hmm... cred ca perna.

| QiCKaaTc a răspuns:

Un cutit
hrana
imbracaminte
ceva cu care pot semnaliza
familia

| NeedYouNow a răspuns:

Casa,familia,prietenii,frigiderul si...placa de par (sunt terminata fara ea)! laughing

| RazvyCrazV a răspuns:

O centrala de termoficare, telefonul, un cort, un pat si un cutit

| ILovemathhhh a răspuns:

Pai ce e mai important. :
1. Mancare
2. Apa.
3. O hartiuta cu care sa inveti codul morse, ca atunci cand va trece o nava, sa vada codul, sa vina sa te salveze.
4. Ceva ce ti-e drag, un urs, etc.
5. Un telefon. sa-ti treaca ofu`.