| justagirlll a întrebat:

Daca ati fi jurnalisti despre ce subiecte ati scrie?

7 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Eu aş scrie despre copii. Sfaturi pentru mămici şi chestii de genul pentru că în ziua de azi părinţii aştia nu mai ştie să-şi educe copiii.Despre animale, îngrijire... alea-alea.Aş face reclamă şi le-aş aduce sponsori orfelinatelor, centrelor... nu ştiu.Despre multe. În orice caz nu despre ce face Moni sau alte chestii ca astea.

| EvangelineLovin a răspuns:

Despre animale

| Octavian007 a răspuns:

Ceea ce ma pasioneaza
Masinile

| shorty93 a răspuns:

As scrie despre : Ce s-ar întâmpla dacă aş angaja doi detectivi să se urmărească unul pe celălalt? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurnalistii pot acapara multe subiecte, important e sa o faca intr-o maniera placuta, interesanta si care sa starneasca curiozitatea. ar fi bine si sa se documenteze inainte de a scrie, oricum, important este ca subiectele abordate sa capteze atentia cititorului (indiferent de tema).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Pai trebuie sa cauti subiecte nu poti sa le inventezi si se gasesc usor dar eu as scrie despre:Cum Obama a fost pus sa spuna despre invazia si existanta exstraterestrilor,despre meteoriti care sunt la doar cativa km de pamant si despre cum au aterizat cativa meteoritii in Brasov,despre faptul ca s-ar putea inventa Hollywood-ul la noi, despre faptul ca un om a murit inecat despre cum Americani au inventat dreptul si ne pot distruge tara, despre faptul ca a aparut un nor de foc la Sinaia si ar putea veni un cutremul care aduce sfarsitul lumii mai exact in 20121
Sunt foarte multe subiecte,caute stirile proTv si conrinua stirile scrise acolo, sigur o sa gasesti ceva subiecte! Sper ca te-am ajutat!
Funda te rogg mult de tooottt? Plizz sunt datoare!

Pa, pa!

| Laza_Manuela_1968 a răspuns:

Despre 2012 decembrie sfarsit sau inceput? cred ca toti sunt interesati de ce va fi chiar daca nu recunosc